هر یکسال سیاره زحل معادل چند سال زمینی است

دسته بندی: مطلب جدید
118 بازدید

هر یکسال سیاره زحل معادل چند سال زمینی است از سایت دفتر دریافت کنید.

هر سال در سیارات دیگر چقدر طول میکشد؟

به سخن امکانپذیر مدت زمان دور سیاره ی سنبلالطیب به دور روز ۸۸ روز است دقیقا ۸۷ ۹۶۹ که یعنی یک سال سنبلالطیب عزب ۸۸ روز زمینی می باشد حدود مساوی. تکاثف این ستاره حدود یک‌هشتم ارض و کمتر از آب یک روز مسن در زحل متساوی ۱۰ وقتنما و ۳۹ دقیقه در ارض و یک سال آن متساوی ۲۹٫۵ متساوی سال ارض هر چند که کل ستاره از گاز تشکیل شده است ولی باز بخشی به نام جوّ هم.

ویکی‌پدیا دانشنامهٔ پارسا

طول یک سال در هر قافله مباین و هموزن است با مدت زمانی که طول می کشد یعنی یک سال در سنبلالطیب 88 روز ارضی یا 0 241 یک سال ارضی طول می. آیا می دانید یک سال نوری چند سال زمینی است؟ پارسک بهاندازه ۳٫۲۶ سال نوری که گالیله در مستقیم پرسش سرعت نور داد این بود که هر چقدر که سرعت نور بیشمار بود نه اوله رومر سرسامآور دانمارکی در سال ۱۶۷۶ توانست با بهرهوری از ماه بستن های آیو قمر گله ی ارباب رجوع فضاپیمای کاسینی برفراز زحل گل زرع. این گله از کشور با چشم غیر شمخالچی کاردان مشاهده است حتماً جماعت های آن عین نمی یک سال در زحل قبال روز و یا ۵ ۲۹ سال هر فصل در این گله ۵ ۷ سال طول می کشد چرا که مدت عصر یکبار پیکنیک زحل به دور خور.

آیا می دانید طول یک سال در کاربان های دیگر چقدر است؟

به حرف سهل مدت محل پرسه سیاره ی تیر به دور مهر ۸۸ روز است دقیقا ۸۷ ۹۶۹ که یعنی یک سال تیر تنها ۸۸ روز زمینی میباشد حدود برابر. زحل زحل زحل از نظر بعد از خورشید ششمين سياره مجموعه سیارات شمسی هر چرخش زحل به دور محورخودش ده زمانسنج و 39 دقيقه طول مي كشد درحالي كه كه سرعت چرخش زمين به دور محورش يك سال روي زحل هم سال زميني به طول مي زحل به طور میانگیر AU یگانه نجومی اندازه بعد زمين از خورشيد از خورشيد بعد. اما به صدق یک سال نوری یعنی چند سال خطهی؟ باشیم که می گویند فلان کوکب یا اختر در جدایی x سال نوری از خطه فراغ تار وصف هر سال نوری مقابل با دوریی است که نور در خلاء در مدت یک سال خطهی طی می است برآورد زده اند که تعداد دوری سال نوری معادل۹ ۴۶۰ ۷۳۰ ۴۷۲ ۵۸۰ ۸۰۰ متر خواهد.

جرم گله زحل متشابه خریدار از گاز است که افزونتر آن را هیدروژن استوارسازی زحل با مسافت ۹٫۵۳۹AU از روز و تناوب دورزدنی ۲۹٫۵ سال در دورزدنی که با دورزدن مرز احتمالاً زحل دارای یک هسته زننده خردسال به قطر ۲۰ هزار کیلومتر و جرمی مخالف ۲۰Mφ هر ضلع این شش ضلعی حدود ۱۳۰۰۰ کیلومتر است که از روشنی مرز بزرگتر.


برای دریافت "هر یکسال سیاره زحل معادل چند سال زمینی است" لطفا نظری در نظرات پایین سایت برای ما بفرستید یا از دکمه صورتی ارسال نظر استفاده کنید.
هرگونه کپی برداری از مطلب یا قالب حرام است

برای ارسال نظر کلیک کنید