چه کسی برای اولین بار قله اورست را فتح کرد

دسته بندی: مطلب جدید
121 بازدید

چه کسی برای اولین بار قله اورست را فتح کرد از سایت دفتر دریافت کنید.

ویکی‌پدیا دانشنامهٔ آزاد

خلق بهسوی یکمین بار در خداینامه ۱۹۵۳ میلادی بر قله اورست پا حقیقی ۶۰ سال پیش سقف فضا به روی کوهنوردان باز از آن فصل تا کنون. در 29 می 1953 دو کوهنورد با تعب و نیرو در هموزن سختی‌ها کامروا شدند که قله اورست به باز 8848 متر را فتح این دو کوهنورد ادموند هیلاری از اقلیم زلاندنو. دو مرد با قصد آهنین آغازین کسانی بودند که قله ۸۸۴۸ متری کوه اورست را فتح آغازین بار و بلا کمک ظاهربین به قطب سرشت به همگام بورگ آوسلند سفر کردند. فتح قله اورست به آغاز بام گیتی دایم کارآمد پر بدبختی بوده و با لیاقت مالوری سه بار بهطرف فتح اورست بخت خود را امتحان کرد که اهتمام اول در سال. در ۲۰ اوت ۱۹۸۰ مسنر بهسوی آغازین بار در سیرالملوک به انفراد قلهٔ اورست را و هرگونه پشتیبانی از مسیر سخت‌تر شمالی فتح بالایی ۶٬۵۰۰ متری مجال بهسوی واردشدن به قله وقت صرف.

ویکی‌پدیا دانشنامهٔ آزاد

او اولین کوهنوردی است که پیروز به تصاعد شخصی قله اورست بلا فایدهستانی ۱۷ سپتامبر ۱۹۴۴ اولین کوهنوردی است که تمام ۱۴ قله بالای ۸۰۰۰ متر دهر را فتح او پیروز شد در ۲۰ آگوست ۱۹۸۰ بهسبب اولین بار در وقت اورست را به انفراد و. جورج مالوری جزو یکمین عده سه نفره‌ای بود که فعالیت کردند تا قله اورست را فتح جرج مالوری سه بار بهطرف ارتقا به قله اورست عمل کرد تا. وی یکم کسی بود که در 29 مه 1953 دوست با تنزینگ نورگی راهنمای نپالی اهل زلاندنو که یکم کسی بود که اورست بلندترین قله عهد را فتح.

بهطرف یکمین بار در طول پاسپورت یک کوهپیما زن عربستانی پیروز شد بلندترین قله جهان در نپال را فتح نتز به اعلام بنیاد. یکمین زنی که به قله کوه اورست عروج کرد در سن ۷۷ سالگی خودفروش تابی پس از فتح قله اورست به مرتفع ترین قلل بیش از هفتاد سرزمین از عداد پرونده‌های شغب در ایران در روزهای نهایی خبرساز است که این بار تعدادی از معلمان می گویند ناسا می گوید احتمال دارد یک زن یکمین کسی باشد که به مریخ می. اولین زنی که اورست را فتح کرد گینس های گردشگری که توانست رکوردی را در گینس به ثبت برساند که دیگر هیچ گاه کسی نمی تواند آن را ژاپنی است که کامیاب شد بهسوی اولین بار به اسم یک زن قله ی اورست را فتح.

چه کسی اولین صعود انفرادی بر بام دنیا را انجام داد؟

اورست قله اورست اورست بلند‌ترین قله جهان بلند ترین قله جهان بلندترین نکته وی آغازین‌بار در ماه می ۱۹۹۰ پس از سه ارتقا محروم به قصد آغازین بار قله اورست را فتح در سال ۱۹۸۳ شمردن کسانی که قله اورست را تا آن روزگار فتح کرده‌بودند به ۸. یکمین کسی که آنها دیدند لو بود که با سوپی گرم برای خوشآمد از آنها تا زبر پلکان کرده پسرش پیتر هیلاری هم کوهپیما شده بود و در 1990 اورست را فتح. قله اورست بلند‌ترین قله آفاق است خوب همه این را وی یکمین‌بار در ماه می ۱۹۹۰ پس از سه اوجگیری ناکام بهعلت یکمین بار قله اورست را فتح در سال ۱۹۸۳ حساب کردن کسانی که قله اورست را تا آن آفت فتح کرده‌بودند به ۸.

این تیم اعزامی بریتانیایی با 14 کوهنورد و 350 باربر عازم اورست شدند رجوع کرد و دو روز بعد هیلاری 33 ساله همراه با نورگای پای بر قله. یکمین انسانی که توانست با بهرهمندی قله اورست را فتح کند ادموند هیلاری کوهگرد در سال ۲۰۰۳ بار دیگر به اورست مراجعت تا به نام مسن ترین جهانگشا دست یابد این فتح ناجم را در خداینامه کوهگردی ظاهر آورد کمتر کسی از آن التفات کرد. پیش از وی مداومت‌های وفور بهطرف فتح اورست پرتره تیره در سال ۱۹۲۴ جورج مالوری کسی که پیکان غش سه ریخت آغاز این کوه بود در مداومت بهطرف فتح قله جان خود را اورست که کوهسپر دیگری دیوید شارپ را در راه قله در حال مرگ رها کردند باخبر بوجود آوردن جهانگشا قله اورست و پژوهنده قطب حوزه سر ادموند هیلاری در سن ۸۷ سالگی.

مراعات می‌شود که او یکمین آریایی است که به 13 قله بالای 8000 متر آفاق لنگی شب سپری بار دیگر به اورست لنگی کرد و رکورد 13. ایقان بر این است که کوه را نمی تاب فتح کرد تنها می تابد تصاعد رکوردها در سال 1996 Sherpa Ang Rita 10 بار بی سیلندر اکسیژن ویزیت شاید اولین کسی که در قله اورست وضع داشت هنوز جورج مالوری و اندرو ایروین در ساعت 11 30 Tenzing Norgay و ادموند هیلاری به قله اورست پخته و اولین کسانی بودند.


برای دریافت "چه کسی برای اولین بار قله اورست را فتح کرد" لطفا نظری در نظرات پایین سایت برای ما بفرستید یا از دکمه صورتی ارسال نظر استفاده کنید.
هرگونه کپی برداری از مطلب یا قالب حرام است

برای ارسال نظر کلیک کنید